ZB Plastik ve Tarım ÜrünleriZB Plastik ve Tarım ÜrünleriZB Plastik ve Tarım Ürünleri
Bizi arayın!
Bize yazın!
h/46 Blok NO:2, 33020 Akdeniz/Mersin

Telli Terbiye Sistemi

Büyük yatırımlarla büyük umutlar bağlanarak alınan arsalar, fidanlar, depolar yatırımcı için getiri sağlaması ancak kaliteli ve verimli ürün alması ile sağlanır. Bu bağlamda her sene kurulan binlerce hektar meyve bahçesi yatırımcıları, telli terbiye sisteminin zorunluluğu konusunda hemfikirler.Dolu yağışı veya güneş yanıkları ile verimsiz ve kalitesiz meyve üretiminin önüne, kurulan telli terbiye sistemi üzerindeki file yardımı ile geçilir. Dolu yağışı sık görülen bölgelerde geniş, güneş yanığı riski olan bölgelerde dar gözlü fileler kullanılmaktadır.Sulama sistemlerinin geçirildiği , sık dikilen fidanların kendilerini taşımakta yardımcı olan, meyvelerin ağırlıklarını taşıyan telli terbiye sisteminin önemi, bahçenin başına herhangi bir dolu ve kalitesiz üretim oluşturacak etken gelmeden anlaşılarak,uygulamaya geçilmelidir.Profesyonel tarım ile yaygınlaşan bodur meyvecilik, bir nevi bacasız fabrikaların kurulmasına, yatırımcıların ciddi miktarlarda meyvenin gerek yurtiçi satışlarına gerekse yurtdışı ihracatlarına vesile olmuştur. Bu denli karlı ve büyük sermayeler bağlanan yatırımlar, oluşacak risklerin ekarte edilmesi konusunda, telli terbiye sistemini de zorunlu kılmıştır.

Telli Terbiye Sistemi Nedir?

Günümüzde meyveciliğin gelişmesi ile birlikte üretimde klasik yöntemlerin dışına çıkılmış ve modern meyve tesisleri ülkemizde de kurulmaya başlanmıştır. Büyük yatırımlarla kurulan tesislerin yatırımcı için getiri sağlaması ancak kaliteli ve verimli ürün alması ile sağlanır. Bu nedenle her sene kurulan binlerce hektar meyve bahçesi yatırımcıları, telli terbiye ve file sistemlerinin zorunluluğu konusunda hemfikirler.Bodur meyvecilikte kullanılan anaçların kök yapısı daha yüzeyde ve kullanılan fidanlar kısa sürede meyveye yatma eğiliminde olduğundan meyve bitkilerine destek sağlamak, dış çevreden gelen olumsuz etkilerden; özellikle olumsuz hava koşullarından korumak ve bitkinin meyve yükünün fazla olmasından dolayı bitkinin dallarının kırılmasını önlemek amacıyla kurulan bir sistemdir.

Neden Telli Terbiye Sistemi?

ZB TARIMSAL PLASTİK olarak modern meyvecilik için zorunlu ihtiyaçlardan biri olan telli terbiye konusunda uzmanlığımız ve tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.
0
Alışveriş Sepeti (0 ürün)
X